Eiropas sociāldemokrāti izcīnījuši papildus finansējumu “Jauniešu garantijai”

Eiropas sociāldemokrāti izcīnījuši papildus finansējumu “Jauniešu garantijai”

Ja esi jauns cilvēks vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kurš pagaidām nemācās un atrodas darba meklējumos, aicinu tevi uzmanīgi lasīt tālāk! Īpaši vēlos uzrunāt mammas, tētus, vecmāmiņas, vectētiņus un pārējos radiniekus: pievērsiet savu bērnu un gados jauno radinieku uzmanību šai informācijai!

Ar gandarījumu varu atklāt, ka nupat tika pieņemts lēmums iedalīt “Jauniešu garantijas” programmai līdz 2020. gadam vēl 3 miljardus eiro. Daļu šīs naudas saņems arī Latvija. Tas nozīmē, ka programma turpinās strādāt vēl vairākus gadus.

Jau šobrīd mēs varam svinēt nelielu uzvaru! Publicēti dati, kas liecina, ka gada laikā jauniešu bezdarbs ir samazinājies par 5,6 %. Liela loma šeit ir programmai “Jauniešu garantija”, kas palīdz jauniem cilvēkiem mācīties un atrast savu vietu darba tirgū. Programma nodrošina savus dalībniekus ar prakses vietu, darba tirgū pieprasītas profesijas bezmaksas apgūšanu, pārkvalificēšanu, kā arī mācību laikā jaunie cilvēki var pretendēt uz stipendiju vai vietu kopmītnēs. Programmas ietvaros jau vairāk nekā 6000 Latvijas jauniešu ir ieguvuši jaunu profesiju.

“Politika bez naudas” ir kā recepšu grāmata, kurai nav pielietojuma, ja ir tukšs ledusskapis. Esmu pārliecināts, ka politiķiem ir ne tikai par kaut ko jāiestājas, bet arī jāspēj panākt savu programmu un ideju apstiprinājumu naudas izteiksmē. Līdzekļi “Jauniešu garantijas” programmai tika iedalīti no Eiropas Savienības budžeta pateicoties Eiropas Parlamenta sociāldemokrātiem. Arī šoreiz labējās partijas vadījās pēc ierastā džungļu principa: “Lai stiprākais apēd vājāko”, tomēr sociāldemokrāti uzvarēja.

Arī Latvija ir saņēmusi jau vairākus desmitus miljonu eiro programmas realizēšanai. Pagājušajā gadā tās ietvaros tika iztērēti 9,5 miljoni. Arī turpmāk “Jauniešu garantijas” programmu Latvijā realizēs vairākas aģentūras:

  • Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra sadarbībā ar 119 pašvaldībām piedāvā speciālu konsultantu palīdzību, kuri palīdz jaunajiem cilvēkiem profesijas un potenciālās darba vietas izvēlē. Šeit jums ieteiks un palīdzēs izvēlēties arī speciālus bezmaksas kursus. Programma sniedz palīdzību jauniem cilvēkiem vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri nemācās un atrodas darba meklējumos. Aģentūras kontakttālrunis plašākai informācijai: 6735 62 49;
  • Valsts izglītības attīstības aģentūra kopā ar profesionāli tehniskajām mācību iestādēm realizē mācību programmas tiem interesentiem, kas ir vecumā no 17 līdz 29 gadiem. Šeit jaunajiem cilvēkiem palīdzēs apgūt kādu no 100 darba tirgū pieprasītām profesijām. Ja interesents nav reģistrēts kā bezdarbnieks, var droši vērsties Valsts izglītības attīstības aģentūrā, kur 2 reizes gadā – vasarā un ziemā – ir iespējams uzsākt mācības vienā no 37 profesionāli tehniskajām skolām, kur 1-1,5 gada laikā varēs apgūt kādu no darba tirgū pieprasītām profesijām. Turklāt šeit var pieteikties arī tie interesenti, kas pirms vairāk nekā 1 gada ir jau ieguvuši citu kvalifikāciju. Aģentūra gaida arī tos jaunos cilvēkus, kas šobrīd mācās (izņemot dienas nodaļas studentus). Mācību laikā programmas dalībnieki var pretendēt uz 70 līdz 115 eiro lielu stipendiju, vietu kopmītnē kā arī ceļa izdevumu apmaksu. Aģentūras kontakttālrunis plašākai informācijai: 67854772;
  • Nodarbinātības valsts aģentūra palīdzēs 15 līdz 29 gadus jauniem cilvēkiem, kas piereģistrējušies minētajā aģentūrā. Šeit interesentus informēs par pieejamajām darba vietām, piedāvās speciālas kvalifikācijas paaugstināšanas programmas, palīdzēs uzsākt savu biznesu. Turklāt programmas dalībnieki šeit var piedalīties apmaksātas prakses programmā. Šī programma ir lielisks līdzeklis pārraut apburto loku: “Neņem darbā, jo nav pieredzes. Nav pieredzes, jo neņem darbā!” Nodarbinātības valsts aģentūras kontakttālrunis plašākai informācijai: 80200206.

Nauda ir iedalīta, programma strādā! Ja esi jauns cilvēks vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kurš pagaidām nemācās un atrodas darba meklējumos, tad tev atliek vien izvēlēties atbilstošo aģentūru un pierakstīties programmā. Laba izglītība un stabils arods var sniegt iespēju realizēt sevi, kļūt veiksmīgākam un vērtīgākam sabiedrības loceklim.

Comments
Share
Office

Leave a reply